Aktualizácia stálej Výstavy jeleňovitých v Palárikove

Medzinárodná rada pre poľovníctvo a ochranu zveri
Slovenská poľovnícka komora
Lesy Slovenskej republiky, š.p.

srdečne Vás vítame v expozícii JELEŇOVITÉ SVETA

Otvorenie tejto expozície je spojené s rokom 2010, ktorý Organizácia spojených národov vyhlásila za rok Biodiverzity. V inštalovanej zbierke Vážení návštevníci si môžete zoznámiť s 10 druhmi jeleňovitých, ktoré sú na pokraji vyhynutia a jeden druh, ktorý už žiaľ vyhynul. Považujeme si za potrebné upozorňovať širokú verejnosť na to, že práve poľovníci sú tí, ktorí prírodu a aj jeleňovité chránia. Poľovnícke manažment je upriamený na tie druhy jeleňovitých, ktorých abundanciu a pohlavnú štruktúru je nutné trvalo udržateľným spôsobom obhospodarovať.

Je poctou a vyznamenaním pre slovenských poľovníkov, že táto expozícia Wernarda Trenseho, dnes už čestného generálneho sekretára CIC, je vystavená práve na Slovensku.

Wernard Trense ju zbieral po celý život a expozícia bola pôvodne inštalovaná v Poľovníckom múzeu v Garanitzi na ostrove Rügen v Nemecku.

Priestory múzea CIC v Palárikovskom kaštieli sa dočasne stali čestným miestom na jej prezentáciu.

Veríme, milí návštevníci, že Vás táto zbierka osloví a odnesiete si poznatky nielen o morfológii parožia, ale získate aj prehľad o výskyte týchto druhov z jednotlivých regiónov sveta.

Zbierku tvorí 61 exponátov z 50 druhov jeleňovitých sveta.

Záujemcovia si môžu zbierku a múzeum CIC prehliadnuť po dohodnutí termínu telefonicky na čísle 035/ 6921811 alebo 035/649 3232 (LESY SR, OZ Palárikovo) alebo cez e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., prípadne alebo priamo v kancelárii SPK a ústredia SPZ, 02/57203311, e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

02-jelen_axis.JPG03-jelenik-bielochvosty.JPG01-uvodnypanel.JPG

DSCF3954.JPGDSCF3946.JPGDSCF3931.JPGDSCF3949.JPG

Nachádzate sa tu: Home Aktuálne Podujatia Osvetová činnosť Aktualizácia stálej Výstavy jeleňovitých v Palárikove